Cocotte Minute

Zkráceně CM je česká nu-metalová kapela, která se již řadu let řadí na špičku tuzemské crossoverové scény. Funguje již od roku 2002. Kapela vyniká svým nezaměnitelným syrovým soundem a neobvyklým charismatickým hlasem zpěváka Zellera, který navíc neváhá svými texty obsáhnout témata, do kterých se většina textařů v české kotlině bojí pouštět.

Cocotte Minute hrají pravidelně na klubových podiích v celé republice a na většině velkých českých prestižních festivalů. Ani v zahraničí není skupina žádným nováčkem, během svého působení již absolvovala turné po Ukrajině, Bělorusku či Francii a má za sebou jednotlivá vystoupení v Itálii, Chorvatskou a na Slovensku. CM jdou systematicky díky poctivé a tvrdé práci za svým. Jako jediným ze své generace se jim podařilo prorazit mimo žánr v masovém měřítku. Za kapelou je již velmi výrazná stopa v podobě třech úspěšně prodávaných alb a deseti videoklipů, které se pravidelně objevují v předních médiích.

V roce 2007 byla skupina vyhlášena jako Objev roku v soutěži Žebřík Sony Ericsson Awards. Roky tvrdé práce se na kapele podepsaly v dobrém slova smyslu – jako jediným ze své generace se jim podařilo prorazit mimo žánr v masovém měřítku.

Cocotte Minute jedou na úspěšné vlně, kterou započal našlapaný živák Rituál, kmen a srdce a kmen! – ten byl jakousi zpáteční vstupenkou k jejich návratu na scénu. Na tento materiál navázalo sedmipísňové EP Veď mě!, které natáčeli pod vedením rakouského producenta Mikea Wolfa a vyšlo v průběhu září 2018. Do nahrávky se promítla jejich typická energie, kterou dokážou strhnout na koncertech. EP je údernější, tvrdší, syrové, místy mrazivé a celkově dotažené až do nejmenších detailů podle svého nekompromisního principála Zellera i s jeho nezaměnitelným chraplákem. Právě on stojí za všemi texty. Ty jdou ruku v ruce s Czendálovou hudbou.
Album Veď mě se zařadilo mezi TOP 8 domácích alb roku 2018.

DALŠÍ INFORMACE
Začátek: 24:00
Stage: Continental stage
Styl: Sado Disco
Původ: Praha
WEB klikni
FACEBOOK klikni