O5 a Radeček

Kapela O5 a Radeček, která tvoří a žije v jesenických horách, je synonymem vkusného českého popu. Její písně milují tisíce lidí a klipy mají na internetu miliónová zhlédnutí. Zároveň patří k nejžádanějším koncertním kapelám v Česku. Do povědomí širší veřejnosti vstoupila úspěšnými hity Vloupám se nebo Praha, ale také díky unikátním koncertům na střechách budov.

Skupina O5 a Radeček hraje dvacet pět let ve stejné sestavě, a kromě jiného ji zdobí extrémní koncertní aktivita. Každý rok odehraje ke stovce koncertů, jimž dává osobitost charismatický zpěvák Tomino.
Známé písně jako Zůstaň, Máš mě na svědomí nebo Budu rád najdete na celkem šesti albech. V letošním roce kapela vydává dlouho očekávanou novou desku s názvem Dobrý zprávy, která obsahuje hity Sex ve sprše a LOVEní. O5 a Radeček za prodej alba obdrželi mj. ocenění Zlatá deska.
V posledních letech tvoří své nahrávky v Londýně a v New Yorku pod vedením slavného producenta Jaya Reynoldse. Vedle řadových desek O5 a Radeček zkompletovali výběr nejúspěšnějších písní na albu Best of a ve spolupráci s TV Óčko natočili DVD se záznamem koncertu.
Jejich skladby se objevily ve filmech, televizních pořadech i reklamách.

„Radečci“ dlouhodobě pomáhají ohroženým dětem, úzce spolupracují s SOS dětskými vesničkami a v roce 1997 založili členové kapely časopis Zámeček pro opuštěné děti v dětských domovech, který vydávají dodnes. Kapela se také stala tváří charitativního projektu České televize Pomozte dětem.

DALŠÍ INFORMACE
Začátek: 14:00
Stage: Siemens stage
Styl: pop
Původ: Šumperk
WEB klikni
FACEBOOK klikni