Public Relations

PUBLIC RELATIONS je česká rocková skupina, která vznikla v roce 2004. Její hudební styl se časem posunul od crossoveru k elektronickému rocku, kde je klasický rockový základ doplněn plnohodnotnou elektronickou složkou.

V kapele se vystřídalo mnoho muzikantů, až se v roce 2008 sestava usadila v podobě Jiří Sosik – kytara, Tomáš Frieb – kytara, Tomáš Klos – baskytara, Lukáš Kroutil – bicí a Lukáš Kraut – zpěv.

V této sestavě kapela natočila v roce 2008 své debutové album s názvem „No Turns“ a začala vystupovat na klubových a festivalových pódiích, posílená perkusionistou a showmanem Tomášem Demlem. O rok později skupinu opouští bubeník Lukáš Kroutil a jeho místo zaujímá Marek Konečný, který se po 13 letech vrátil z USA, kde bubnoval v kapele Cold Summer Society. Skupina pokračuje v koncertování, později už bez Tomáše Demla, který se rozhodl s PUBLIC RELATIONS dále nevystupovat.

V té době probíhají intenzivní práce na novém materiálu, které vyvrcholily v roce 2011 vydáním alba s názvem „The Platinum Air“. Po křtu a sérii koncertů, na kterých jako host vystoupila zpěvačka Martina Pártlová, si kapela dává menší prázdniny a Lukáš Kraut začíná pracovat na sólovém materiálu. V červenci 2012 – k datu osmého výročí založení kapely – se rozhodl věnovat pouze své sólové kariéře a PUBLIC RELATIONS opouští. Spolu s ním odchází i kytarista Tomáš Frieb.

Na začátku roku 2013 našla kapela po dlouhém hledání náhradu na post frontmana PUBLIC RELATIONS. Tím pravým člověkem, který zapadl do představ a plánů skupiny, se stal zpěvák Jan Ražnok. S novým zpěvákem skupina vytváří zcela nový repertoár. Ten vydala na třetím řadovém albu „Reset“, které vyšlo v digitální formě 31. 12. 2013, na fyzickém nosiči 3. 4. 2014.

V roce 2016 bylo vydáno koncepční album s názvem „Sirael“. PUBLIC RELATIONS na něm představili příběh umělé ženy v postapokalyptické budoucnosti, kde svět ovládly stroje. Texty tohoto alba byly poprvé napsány převážně v češtine. K albu „Sirael“ vznikly také dva tematické videoklipy ke skladbám „Hora“ a „Naděje“. V českém žebříčku rockových alb „Břitva 2016“ se PUBLIC RELATIONS s albem „Sirael“ umístili na 67. místě.

V roce 2019 PUBLIC RELATIONS začali pracovat na novém albu. V průběhu jeho nahrávání oznámil zpěvák Jan Ražnok svůj záměr skupinu opustit. Kapela se dohodla na tom, že plánované album dokončí a zároveň začala hledat nového zpěváka. Tím se stal Přemysl Weber, který s PUBLIC RELATIONS poprvé veřejně vystoupil 28. 12. 2019 [8] [9]. 2. 2. 2020 vychází páté album PUBLIC RELATIONS s názvem „Překonej svůj strach“ [10], na kterém se naposledy jako autor a zpěvák představuje Jan „Comar“ Ražnok. Po půl roce Přemysl Weber skupinu opouští a na jeho místo přichází David Tobi Tobiasz [11], který dříve zpíval v kapelách Robson a Jeseter.

V roce 2021 PUBLIC RELATIONS nahráli v této sestavě album Naděje. To vyšlo 1. 5. 2022 a obsahuje 12 skladeb, vybraných z předchozích tří alb. Poprvé v historii skupiny jsou všechny texty na albu v českém jazyce.

DALŠÍ INFORMACE
Začátek: 20:15
Stage: Rekovice
Styl: rock
Původ: severní Morava
WEB klikni
FACEBOOK klikni