Oldřich Rypar, novojičínský rodák, absolvent státní konzervatoře a pražské HAMU v oboru klasické kytary, se do širšího povědomí veřejnosti zapsal začátkem devadesátých let, kdy coby zpěvák založil se svým bratrem Reném – kytaristou, seskupení Eleison. Tento band byl svými žánrovými přesahy, energií a instrumentální vyzrálostí velice příjemným osvěžením české tvrděrockové scény. Zanedlouho se tento fakt potvrdil prvenstvím v soutěži Marlboro Rock-in 1996 a několika dalšími umístěními na předních příčkách ostatních hudebních soutěží. Kapela v čele s bratry Ryparovými vydala tři velmi úspěšná alba, která se dostala do distribuce nejen u nás, ale např. i ve Francii. Na přelomu tisíceletí se ale toto uskupení díky vytíženosti všech členů scházelo spíše sporadicky a koncertovalo jen výjimečně. Bratr
René začal působit jako kytarista v Krucipüsku, posléze v Support Lesbiens (Portless). Zpěvák Oldřich se na čas stáhl do ústraní a věnoval se především své rodině. Po zhruba deseti letech, se ale opět začal hlásit o slovo. Tentokráte s takřka vlastním projektem, který vykrystalizoval v regulérní kapelu. Kapela nese název JegR a krom Rypara, který tentokrát kromě zpěvu, zastává i post baskytaristy, v ní sekundují Karel Vošta, coby kytarista a rytmiku doplňuje bubeník Richard Mastej. Kapela balancuje na pomezí různých stylů, čímž v podstatě navazuje na odkaz úspěšného Eleisonu, možná jen v ryzejší a přímočařejší formě. Trio zkušených muzikantů sází především na energii, upřímnou radost z muziky a na místy neotřelé postupy. Právě živá vystoupení jsou toho důkazem.
JegR funguje živě od října roku 2014 a veškeré ohlasy a dojmy na jejich adresu jsou v kladných hodnotách. Kapela JegR vystoupí v rámci Horečky festu 2017 na Continental stage  od 23:15 hodin.

Zdroje: odkaz na článek :
https://www.novinky.cz/kultura/391059-jegr-delame-s-producentem-alb-skupiny-pantera.html

odkaz na klip :
https://www.youtube.com/watch?v=c2Yk3tL3Lhs

odkaz na bandzone :
https://bandzone.cz/dzegr