Milí fanoušci Horečky festu,
současná situace nás, stejně jako všechny pořadatele velkých letních akcí, vedla k nevyhnutelnému rozhodnutí, definitivně přesunout Horečky fest na příští rok. Moc jsme se letos těšili na báječnou festivalovou párty, na které jsme společně chtěli oslavit deset let našeho festivalu. Festivalu, který vyrůstal postupně a díky vám se stal tím čím je dnes. Pohodovou akcí v nádherných přírodních kulisách. Multižánrovým fesťákem pro všechny generace s příjemnou atmosférou, kde se lidé potkávají a společně sdílí emoce.

Jeden známý mého známého původem z Českých Budějovic mi před dvěma lety řekl něco, co mě opravdu potěšilo, „ jo tak Ty jsi z Frenu? Tam jezdíme v zimě na Martiňák a v létě na Horečky fest“. Co na to říci? Že je to super! Nikdy jsme nezapomněli z čeho jsme vyrostli. Na starém rozbitém pódiu s muzikanty z pěti místních kapel a balónkářem Hansem, kteří v ruinách zpustlého amfiteátru na Horečkách vystoupili za pivo a párek. A hlavně na zhruba tisícovku prvních návštěvníků. Ano na vás, kteří jste po více jak dvaceti letech chátrání dali amfiteátru a celým Horečkám svou energii. Z této energie, která na sebe jako sněhová koule nabalovala další a další čerpáme dodnes.

Za svou historii hostil Horečky fest více jak 250 kapel, muzikantů, DJs, divadelníků a dalších performerů. Vedle hvězd, jsme vždy dávali prostor také skvělým lokálním umělcům. Při vší úctě ke všem ostatním akcím a že jich je, je Horečky Fest výjimečný festival. Má osobitou atmosféru. Není komerční rychlokvaškou, ani mega akcí zaplacenou z peněz bůhví koho. Nevyrostl z roku na rok, rostl postupně, pomalu a zdravě se vyvíjel. Jeho dramaturgie má svá specifika, daná znalostí potřeb vás návštěvníků. Střídání dvou hlavních pódií a tří vykrývacích malých scén, Horečky festu neumožňuje neomezený růst ven, ale naopak dovnitř. Zcela vědomě a s největší pokorou jsme se už před lety vydali na společnou cestu na jejímž konci je na prvním místě spokojený festivalový návštěvník

Letos jsme měli připraven nabušený program, který byl oslavou uplynulých festivalových let. Protože jsme přesvědčeni, že byl vymyšlen dobře, chceme vám tento narozeninový program, po dohodě s účinkujícími, nabídnout i příští rok, konkrétně 10. 7. 2021. Na vše, co je v životě dobré, se vyplatí počkat, proto věříme, že do toho opět půjdete společně s námi.

S úctou
Za organizační tým Horečky festu

Marian Žárský
ředitel festivalu