BORIS – bubenický orchechestr Ivo Samiece

BORIS – bubenický orchechestr Ivo Samiece – se začal pomalu formovat se vznikem bubenické školy v září 2004, kterou Ivo začal vést při tehdejším Domě dětí a mládeže v Opavě.
Na podzim roku 2005 vznikla také skupina muzikoterapie, ve které Ivo spojuje elementární rytmy afrického bubnu s mantrickým zpěvem. Na tomto „podhoubí“ se rýsuje směr, kterým se začal bubenický orchestr BORIS ubírat. Není divu, že jej lze těžko definovat, neboť je sestaven z nástrojů a rytmů z téměř všech koutů světa. Ke vzniku orchestru inspirovali Iva jak bujaré průvody v Brazílii, tak arabští bubeníci doprovázející břišní tanečnice, nebo do transu upadající afričtí či australští bubnující šamani, či hrdelní zpěvy tibetských lámů. Mohli bychom jmenovat mnoho vlivů a směrů, ale v podstatě základní myšlenkou orchestru BORIS je komunikace, neboť rytmus je prapůvodem jejího vzniku a může tedy také léčit.
Ivův orchestr je otevřen lidem všech věkových kategorií, jež spojuje bubenické nadšení. Hraní v orchestru je podmíněno zvládnutím alespoň základní bubenické techniky, kterou Ivo vyučuje ve svých kurzech. BORIS je sestaven výhradně z bicích nástrojů a nebrání se jakémukoliv rozšíření jinými hudebními i nehudebními nástroji a přístroji. V BORISu se již objevil i „hrncofon“ či valcha :-).

DALŠÍ INFORMACE
Začátek: 17:00
Stage: Reky stage
Styl: bubenický orchestr
Původ: Opava
WEB klikni
FACEBOOK klikni