Kapela vznikla v Kopřivnici v roce 2008 jako vedlejší projekt hudebníků z tehdy aktivní formace Kauflant. První veřejné vystoupení proběhlo v roce 2009, takže letos slaví Drutty 10 let na scéně.
V počátcích tvorby se hudba Drutty ubírala spíše experimentálnějším směrem. Za použití elektronických samplů a metalových kytar bylo primárním cílem hudebníků produkovat pokud možno co nejnepříjemnější hluk.
První nahrávka vyšla na CD v roce 2009 a jmenovala se King Blues. V roce 2012 pak následovalo split LP s kapelou Marbulínkova sestřička s nejmilejší drůbeží.
Následným počinem byl 7 palcový split singl s kapelou Přítel Belial. Ten vyšel v roce 20015. První samostatné velké album „Nečetla? To by sis ale měla přečíst…“ vydala kapela v roce 2016 nejprve elektronicky (bandcamp download) a posléze i jako fyzický nosič (LP+MC) v únoru 2017. Hudba na této nahrávce již není tak experimentální a dalo by se říci, že v podstatě zapadá do škatulky konvenční tvorby jiných alternativně/metalových uskupení. Některé elementy původní produkce zůstaly zachovány, ale celkově je nyní forma Drutty mnohem více „písničková“.
V září / říjnu by mělo vyjít nové album, nazvané „Doba kameňa“. Z této připravované nahrávky už kapela hraje na koncertech několik písní.

Členy kapely jsou:
Lukáš Sedláček – basová kytara, zpěv
Leo Horátius – kytara
Miroslav Svoboda – kytara
Milan Marek – bicí

https://www.spark-rockmagazine.cz/drutty-originalita-a-predstavivost-ceskeho-black-metalu

DALŠÍ INFORMACE
Začátek: 22:30
Stage: Rekovice stage
Styl: https://youtu.be/H1nWzGF6dl8
Původ: Kopřivnice
WEB klikni
FACEBOOK klikni