Laura a její tygři

Černé kalhoty a funky drive – černé brýle a punková naléhavost – černé kravaty a jazzová elegance – bílé košile a rocková energie.

Na konci roku 1985 Karel Šůcha inspirován novelou Williama Saroyana Tracyho tygr zakládá v Neprakta klubu v Mostě rockovou skupinu Laura a její tygři. Dívčí jméno Laura evokuje něhu a krásu, tygři jsou symbolem nezkrotnosti a divokosti, černé brýle, bílé košile, černé kravaty a černé kalhoty vytváří nezaměnitelnou image skupiny.

Fenomenální nástup Laury a jejích tygrů předznamenal již téměř 35ti letou koncertní historii kapely. Stovky koncertů ve vyprodaných sálech v Čechách i na Slovensku zaujali mezinárodní promotéry a po pádu „železné opony“ tygři úplně mizí z domácí scény a koncertují převážně na evropských podiích – Stuttgart, Mnichov, Paříž, Laussane, Kiel, Bremen, Hamburg, Kolín nad Rýnem, Frankfurt nad Mohanem, Marseille, Valence, Toulousse, Nantes, Albi, Tarbes, Brusel, Lyon, Dijon, Antverpy, Strassbourg atd., ale také ve starobylých amfiteátrech Kartága, Monastiru a Hammametu nebo na EXPO 2010 v Šanghaji. V roce 1993 získala kapela cenu francouzských médií Grand Prix Media RFI a její koncert v pařížské La Cigalle živě přenášel kanál MCM.

Laura a její tygři mají v současné době na svém kontě více než 2 000 koncertů v rockových klubech a na festivalech doma i v zahraničí, 13 vydaných alb a pět velkých koncertních projektů: Show Tomáše Tracyho, Rituál středoevropana z konce dvacátého století ve franouzském Agenu, Rituál na Žižkově, Laura versus Křižíkova fontána a Big Bang!.

Neúnavný hledač talentů Karel Šůcha v Lauře a jejích tygrech vychoval řadu významných osobností českého kulturního života – např. Ilonu Csákovou, Martina Poštu, Miloše Vacíka, Dana Nekonečného, Lenku Novou a mnoho dalších. Zatím nejnovějším přírůstkem je Lucie Bakešová, zpěvačka, která svoji pěveckou dráhu zahájila už ve 13 letech. Tygry okouzlila nejen svou bezprostředností, temperamentem a krásou, ale zejména charismatem, které je ozdobou všech koncertů.

AKTUÁLNÍ OBSAZENÍ KAPELY
Karel Šůcha – kapelník, basa, zpěv
Lucie Bakešová – zpěv
Miroslav Návrat – bicí
Tomislav Zvardoň – kytara
Ondřej Fišer – kytara, zpěv
Kamil Janský – saxofon, zpěv, road manager
Milan Král – pozoun, zpěv
Radek Němec – trubka, zpěv
Alternace:
Luboš Víšek – saxofon
Filip Jiskra – pozoun
Petr Kužvart – trubka

 

 

DALŠÍ INFORMACE
Začátek: 17.30
Stage: Amfiteátr
Styl: punk, jazz, rock, funky
Původ:
WEB klikni
FACEBOOK klikni