Milan Peroutka a Perutě

Perutě hrají chytlavé písničky vlastní tvorby už od roku 2013. Aktuálními členy kapely jsou zpěvák Milan Peroutka, kytarista Šimon Martínek, klávesák Daniel Rojek, baskytarista Michal Beneš a bubeník Michal Jiráň.

Historie kapely sahá až do léta roku 2012, kdy začal zpěvák Milan skládat svoje první písničky. Instrumentální složka kapely začala vznikat koncem roku 2012, kdy se k Milanovi přidal tehdejší kytarista, baskytarista a bubeník. Hned na první společné zkoušce vznikly první písničky, které už dnes v repertoáru nenajdete. V únoru 2013 přišel do kapely klávesák Daniel, který s námi hraje dodnes. Z původní sestavy se postupně vyměnil bubeník, kterého v listopadu 2013 vystřídal Michal, poté kytarista, místo kterého hraje Šimon a později baskytarista, kterým je od června 2015 Michal. V této sestavě pro publikum skládají melodické písničky, které řadí do žánru poprocku.

Jejich největší hity se pravidelně objevují na TV Óčko. Prvním singlem je „Postavim kolem nás zeď“ (2015), ke kterému natočili první videoklip. Druhý videoklip Perutě vydali v létě 2015 k písničce „Tudututu.“ Nejnovější videoklip je k písničce Sofie (2017).

No a vy se můžete těšit na jejich nejoblíbenější v červenci na Horečky festu.

DALŠÍ INFORMACE
Začátek: 13:15
Stage: Continental stage
Styl: pop
Původ: Praha
WEB klikni
FACEBOOK klikni