Petr Rezek s kapelou Centrum

Oči z prvních řad mám rád, kvůli vám chci stále hrát, radost dýchat, potlesk slýchat nastokrát …..TĚŠÍME SE!

Něco málo z historie:
– do počátků hry na kytaru ho zasvětil Ferry Friedrich, kytarista legendární skupiny Kučerovci a pozdější člen Matuškovy skupiny KTO
– na vojně založil etr Rezek rytmickou skupinu, která čerpala z tehdejšího rock’n´rollového trendu.
– v roce 1964 působil jako doprovodný kytarista v beatové skupině Karkulka spolu s leadrem Jiřím Brabcem a baskytaristou Zdeňkem Rytířem. V tom samém roce přešel do skupiny Juventus, ve které začala kariéra zpěváka Karla Černocha. V Juventusu také vznikly jeho první pěvecké pokusy a první hit „Modrej len“ spolu se zpěvačkou Irenou Rezkovou z Matuškova sborového pěveckého dua Irena a Olga.
– v letech 1968-69 byl Petr spolu se skupinou Juventus členem hudebního divadla Rokoko a s tímto angažmá je spojen začátek jeho profesionální kariéry.
– do roku 1973 rovněž působil jako redaktor a moderátor hudebních pořadů Junior 30 a Větrník v Československém rozhlase. V roce 1971 přijal Petr angažmá ve skupině Shut up Fr. Ringo Čecha, kde působil jako kytarista a druhý zpěvák po boku sólisty Viktora Sodomy. V roce 1974 se stal Petr druhým sólistou skupiny Kardinálové vedle Petry Černocké, což byl začátek jeho výhradně pěvecké dráhy. Tato spolupráce přinesla první hity Modrá Zem, Přátelství, Lidí je víc, S písní lesů vod a strání a další. Velký podíl na těchto úspěších měl skladatel Zdeněk Merta a textař Pavel Žák, ke kterému později přibyli další- Pavel Vrba, Eduard Pergner, Zdeněk Rytíř, Zdeněk Borovec, Vláďa Čort, J. D. Navrátil a další.
– v roce 1976 se Petr stal sólistou orchestru Karla Vágnera po boku Hany Zagorové. Výsledkem této spolupráce byla řada hitů/ Prší krásně,Kino Gloria, Jsi, když je klukům 15 let, Kapelo hraj, duety s Hanou Zagorovou-Duhová víla, Ta pusa je tvá, Dotazník, Vánoční tajemství. Rok 1981 byl počátkem nové etapy Petrovi pěvecké činnosti, která vyústila v osmiletou spolupráci s vlastní kapelou Centrum. V této konstelaci vznikly hity Tulák po hvězdách, Moje díky patří vám, Právě já, Dávná známá, Krásná a líná, Pilot. V září 1989 ukončil Petr spolupráci se skupinou Centrum a 10 let se věnoval komponování scénické hudby a tak mohl zúročit své poznatky z privátního studia skladby u profesora pražské konzervatoře Milana Jíry.
– v roce 1999 pozvala Hana Zagorová Petra jako hosta do svého koncertního programu a tak vlastně odstartovala jeh návrat na hudební scénu.
– v současné době koncertuje se skupinou Miloše Nopa a Hanou Zagorovou, druhou alternativou jsou jeho vystoupení s obnovenou skupinou Centrum, jejímiž členy jsou mimo jiné Vlastimil Červenka, Fredy Bitner, Vladímír Wildt, Jiří Březík, Jana Koutová.

DALŠÍ INFORMACE
Začátek: 15:30
Stage: Siemens stage
Styl: pop
Původ: Praha
WEB klikni
FACEBOOK klikni