November 2nd

Původem hranická kapela November 2nd s charismatickou zpívající kytaristkou Sašou Langošovou zahraje v 9. července na Horečky festu. Skupina má za sebou tři kritikou ceněná alba, nominaci na Anděla, nespočet koncertů u nás i v zahraničí a aktuálně i úvodní skladbu v novém českém filmu Minuta věčnosti s Jiřím Langmajerem v hlavní roli.

November 2nd vznikli koncem 90. let v Hranicích a za sebou mají úspěšné koncerty po Evropě a USA. Předskakovali takovým hvězdám jako jsou Alanis Morissette, Suzanne Vega, Spin Doctors, Bryan Adams nebo David Gahan. Skvěle se uvedli už svým debutem Midnight Desert, za který byli nominováni na cenu APH Anděl v kategorii „Objev roku“ a zvítězili v Anketě Žebřík časopisu Report. Druhé album Little Miss Behavin‘ & the Troublemakers si vysloužilo nominace v rámci výročních cen televizní stanice Óčko v kategoriích „Nejlepší domácí zpěvačka“ a „Nejlepší domácí pop“. Zatím s posledním albem Night Walk with Me kapele pomáhala slavná písničkářka Suzanne Vega. Finální mix měl na její doporučení na starost Tchad Blake. Zkušený producent a několikanásobný držitel ocenění Grammy je podepsaný pod nejlepšími alby Paula McCartneyho, Black Keys, Petera Gabriela, Sheryl Crow, Pearl Jam či Toma Waitse.

Kapela, kde kromě Langošové hrají kytarista Roman Helcl (Vanua2, Anna K.), baskytarista Jakub Vejnar (David Koller, Aneta Langerová) a bubeník Petr Ptáček (B Side Band), pracuje na nové nahrávce s s producentem Tchadem Blakem, který stojí za zvukem The Black Keys, Petra Gabriela nebo Artic Monkeys.

DALŠÍ INFORMACE
Začátek: 18.45
Stage: Rekovice
Styl:
Původ:
WEB klikni
FACEBOOK klikni